Contact Us | Login

Teknoloji Sunanlar
10-02-2016
Referans No: 12 GB 4103 3Q0X
Hijyenik Çöp Toplama Kutusu
Doğu İngiltere merkezli KOBİ, atık yönetimini verimli hale getiren bir konsept geliştirmiştir. Bu teknoloji ile atık sıkıştırması verimliliği maksimize olarak, karşılıklı kirletmeyi elemine ederek hijyen sağlar. Bu konsept, çevredeki çöp kutularından en fazla hijyen gereken hastanelere kadar uygulanabilmektedir. Teknik ortaklık ve lisans anlaşması yapılmak istemektedirler.
09-02-2016
Referans No: 12 NL 60AH 3PPZ
Jakarlı Havlu Kumaşı Teknoloji ve Üretim İsteği
Hollandalı firma dokuma tasarımlı çizimli jakarlı 3 renkli üretim bazlı küçük havlular için yeni üretim hattı geliştirmiştir. Ürünün, pazarda yüksek satış rakamlarına ulaşması beklenmektedir. Hollandalı firma havlu kumaşı üretiminde yüksek miktarlarda üretim yapabilen üretimi ve ürün gelişiminde çalışacak firmalarla teknik destekli ticari anlaşma veya üretim anlaşması yapmak istemektedir.
08-02-2016
Referans No: 13 HU 50S0 3S0Y
Değişik Toz Boyutları İçin Bilyeli Değirmen
Macar üniversite, Değişik boyutta tozları, özellikle özel bir bilyeli değirmen tasarlamıştır. Nano teknolojik ham madde,nano taneli tozlar üretimi örnektir. Ana avantaj kavanoz boyutunda öğütme ve kavanoz değişimi ile bu teknoloji daha etkili hale gelmiştir. Üniversite ürünlerini geliştirecek, üretecek lisans alan firmalar arayışındadır.
07-02-2016
Referans No: 12 FR 38m9 3OKS
Özel Düz (LCD, OLED) Ekran Geliştirilmesi
Fransız yazılım üreticisi nümerik benzetim, işaret işleme, gömülü yazılım ve enstrümentasyon üzerine uzmanlaşmıştır. Otomotiv alanında yeni bir inovatif projede çalışmaktadır. BuFransız KOBİ, sesli görselleştirme teknolojileri konusunda özellikle LCD OLED gibi düz ekran geliştirlmesi konusunda Ar-Ge yapıp teknik ortaklık yapmak istemektedir.
06-02-2016
Referans No: TOES20131004002
Akıllı şebekelerin çoklu uygulamaları: İletişim ve Sensör ağları
İspanyol araştırma grubu, iletişim için gerekli cevap verebilen heterojen kablosuz ağlar çoklu uygulamalar için, otonom, esnek, robust ve verimli ölçmek ve dağıtmak için geliştirip uygulamaktadır. Bu teknolojileri satın almak isteyen firmalar arayışındadır.
05-02-2016
Referans No: TOSE20140307001
Taşınabilir Bataryalar İçin Veri Yönetim Sistemi İle Bağlantılı, Akıllı Atık Sınıflama Sistemi
İsveçli KOBİ, verimli veri yönetim sistemi ile bağlantılı, atık batarya sınıflama sistemi geliştirmiştir. Nesne tanımlama sistemi ve yapay zekâ ile veri koleksiyonu kullanarak değerli raporları ve analizleri atık kimyasal malzemelere, üreticilere ve markalara göre ayırır. KOBİ, atık yönetimi ile ilgili araştırma ortaklar bulup, sistem gelişimini devam ettirmek istemektedir. Teknik destekli ticari anlaşma, teknik ortaklık, araştırma ortaklığı anlaşması veya ticaret anlaşması yapabilirler.
04-02-2016
Referans No: TOIT20140418001
Yenilikçi, Değişik Farklı Uygulama Alanları Bulunan Elektrikli Isıtan Tekstil
İtalyan PMI çok katmanlı tekstil geliştirmiştir. Bu tekstil, elektrik ile termal enerji üretmektedir. Malzeme, özel tekstil yapısı ve modern bitirme teknikleri kullanarak yüksek verimli ve çok amaçlı ısı üretimine izin vermektedir. Kullanıldığı uygulamalar: Sürdürülebilir yapılar, yol taşıma, endüstriyel ısıtma, sağlık ve benzeri birçok konu. Teknik ortaklık aranmaktadır.
03-02-2016
Referans No: 13 AT 0105 3S9Y
Entegre Biokütle Yakıtlı Kurutma Prosesli Çoklu Biokütle Isıtma Tesisi
Avusturyalı KOBİ, yüksek verimli, küçük ayak izli, çoklu biokütle ısıtma tesisi ile %85’in üzerinde verime çıkmıştır ve buna entegre mekanik kurutma prosesi eklemiştir. Tesis kurulum maliyetleri konvansiyonel tesislerin maliyetlerinin %50’nin bile altına olmaktadır. Performans değişkenleri 400kW’dan 100 MW’a kadar tasarlanmıştır. Elektrik üretmek için bir modülü de vardır. Finansal ortaklar veya lisans alacak ortaklar aranmaktadır.
02-02-2016
Referans No: 12 GB 403U 3R2J
Yenilikçi Kısa Menzil Kablosuz İletişim Teknolojisi Ve Kullanıcı Davranışı Takibi İçin Akıllı Platform, Perakende ve Turizm Sektörü İçin Akıllı Mallar ve Arttırılmış Pazarlama Eklenebilir Fonksiyonlar
İngiliz KOBİ, NFC (Yakın Alan İletişim) platformu ile akıllı telefonlara, ürünler/reklamlar/özel noktalar ile etkileşime girmeye izin vermektedir. Herhangi bir güç kaynağına ya da yüksek tarama kalitesi özelliğine ihtiyaç duymayan uygulama ile perakende ürün dağıtıcıları, üreticileri ve turizm sektörü şirketleri ile özel ihtiyaçlara göre geliştirme devam ettirilmek istenmektedir. Ortak girişim (Joint venture) yapılmak istenmektedir.
01-02-2016
Referans No: 11 MK 82EX 3L5T
Sürekli Biyo Filtreleme İle Enerji Harcaması Olmadan Atık Su Arıtma
Makedonya’dan araştırma şirketi kanalizasyon ve endüstriyel atık sularını arıtmak için bir sistem geliştirmiştir. Anaerobik fermantasyon sistemi ile biyo filtreleme metotu kullanmaktadır. Bu metot ile daha kısa tutulma zamanı, daha verimli saflaştırma ve gaz üretimi gerçekleşir. Firma, teknik ortaklık, lisans anlaşması veya ticari anlaşma yapmak istemektedir.